• Spev

• Vedúci PK : Darina Godušová,DiS.art.

Členovia:  Mgr.Zdenko Vislocký, Bc.Marcela Petriľaková, Gabriela Česáková, DiS.art.

Spev patrí k najkrajším a najprirodzenejším prejavom človeka. Kultivovaný spev vyžaduje také odborné vedenie, aby sa hlas speváka zachoval zdravý a krásny po celý jeho život. Preto prvoradým zámerom učiteľa spevu na našej škole je naučiť žiaka správnym speváckym návykom. Každý učiteľ zvolí primerané pedagogické postupy s prihliadnutím na individuálne predpoklady a talent dieťaťa. Postupnou umeleckou výchovou pod odborným dohľadom pedagóga sa tak z malých speváčikov stávajú žiaci, ktorí nachádzajú uplatnenie nielen v oblasti ľudovej hudby, ale aj v sólovom speve piesní z muzikálov, opier, operiet či populárnej hudby. Žiaci už od 1. ročníka vystupujú na verejných koncertoch, rôznych kultúrnych podujatiach, triednych besiedkach pre rodičov a priateľov, taktiež na seminároch. Najúspešnejší sa zúčastňujú na okresných, regionálnych, celoslovenských a medzinárodných súťaží, na ktorých získali mnohé významné ocenenia. Žiaci speváckeho oddelenia sa môžu zapojiť aj do komorného spevu a taktiež do speváckeho zboru, v ktorom si môžu rozvíjať muzikalitu, orientáciu v hudobných žánroch a štýloch, zmysel pre krásu, zjednotenie výrazu a zážitku.

Ľudský hlas je originálny prejav každého človeka. Ak ho pestujeme cieleným a primeraným spôsobom, pretaví sa do jedinečného hudobného prejavu, ktorý fascinuje nielen poslucháča, ale je aj všestranne prospešný pre samotného interpréta.