• Akordeón

• vedúca PK: PaedDr. Mária Budzáková

členovia: Mgr.Zdenko Vislocký, Bc. Dana Ščasná DiS. art., Ján Andrejka DiS.art., Bc. Radovan Nestorik,

Akordeónové oddelenie a jeho učitelia umožňujú žiakom vzdelávať sa v hre na akordeón. Žiaci svoj talent rozvíjajú v súlade so Štátnym vzdelávacím programom a získané vedomosti a zručnosti následne aj náležite prezentujú. Ich pravidelné vystúpenia na triednych besiedkach, seminároch, koncertoch a rôznych kultúrnych podujatiach svedčia nielen o ich umeleckých schopnostiach, ale aj o tom, že sú odborne a pedagogicky vedení. Najlepší žiaci oddelenia reprezentujú školu na významných súťažiach konaných nielen na území Slovenska, ale našu krajinu a jej hudobný talent už viackrát obhájili aj na medzinárodných súťažiach konaných v zahraničí. Hra na akordeóne umožňuje žiakom prezentovať profesionálne skladby rôznych štýlových období a žánrov a tiež im dáva aj veľa možností prezentovať ľudové piesne a našu rôznorodú ľudovú kultúru. Žiaci ďalej môžu svoje nadobudnuté interpretačné zručnosti rozvíjať aj v akordeónovom orchestri Veselé Harmoniky pod vedením PaedDr. Márie Budzákovej, kde zároveň rozvíjajú aj kamarátske vzťahy medzi umelecky založenými spoluhráčmi a učia sa vzájomnej tolerancii.

Akordeónové oddelenie so svojimi učiteľmi a žiakmi neustále šíri dobré meno svojej školy. Svedčia o tom dosiahnuté mimoriadne výsledky akordeonistov, čomu sa tešia nielen samotní žiaci a ich učitelia, ale aj ich rodičia, starí rodičia, ich príbuzní a priaznivci.