• Struny

• Charakteristika odboru

vedúci PK: Mgr. Peter Jendrichovský

Členovia: Mgr. Jana Sivuľková, Ondrej Kozák, DiS.art,  Ján Andrejka, DiS.art,

Bc. Peter Čižmár,  Martin Kaleta,  Mária Martina Hricíková, DiS.art.

Strunové oddelenie na našej škole ponúka možnosť štúdia na  nástrojoch ako sú gitara, husle, violončelo, kontrabas, elektrická gitara, basová gitara a cimbal. Žiaci svoju hru prezentujú v rámci školy na interných a verejných koncertoch. Veľmi často sú súčasťou koncertov, kultúrnych podujatí či vernisáží, ktoré sa konajú v meste alebo v blízkom okolí. Najtalentovanejší žiaci reprezentujú školu a mesto na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach, a môžu sa pochváliť mnohými vynikajúcimi úspechmi.

Gitarová súťaž PRIEVIDZA 2022

Jakub Kober – 1. miesto v I.B kategórii

Oliver Solecký – 1. miesto v I.B kategórii

Victor Huang – 1. miesto v II.B kategórii

Gitarový festival GIRALTOVCE 2023

Jarko Starinský -  Zlaté pásmo v I. kategórii

Jakub Kober – 1.  miesto v II. kategórii,

Oliver Solecký - Zlaté pásmo v II. kategórii

Victor Huang - 1. miesto v III kategórii

SMIŽIANSKA GITARA 2023

Mirko Akuratný  – strieborné pásmo 1.B ketegória

Jarko Starinský – stieborné pásmo 1.B ketegória

Jakub Kober – zlaté pásmo 2.B kategória

Oliver Solecký – 1. miesto v zlatom pásmo 2.B kategória + titul Laureát súťaže

Victor Huang – 1. miesto v zlatom pásme 2.C kategória

SCHNEIDEROVA TRNAVA

Nikolas Vislocký husle - Zlaté pásmo v 1. kategórii

Sofia Budziňáková husle - Zlaté pásmo v 2. kategórii

Žiak Oliver Solecký, ako ocenený laureát slovenskej gitarovej súťaže, vystúpil v rámci 47. ročníka gitarového festivalu J. K. Mertza v Bratislave na koncerte „Mladí slovenskí gitaristi“.

Okrem sólovej hry majú žiaci možnosť muzicírovania aj v komorných zoskupeniach, ktoré vedú jednotliví triedni učitelia. Už niekoľko rokov pôsobí na ZUŠ sláčikový súbor, ktorý je zároveň ľudovou hudbou DFS Ľubovňanček, a jeho súčasným vedúcim je Mgr. Radovan Nestorik.